X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فایل فردا

مرجع دانلود فایل های دانشجویی

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن 25 ص

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن
دسته بندی معماری
فرمت فایل docx
حجم فایل 37 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 32
مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن 25 ص

فروشنده فایل

کد کاربری 7612

تحقیق مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن:

این استاندارد تحت نام‌گذاری ثابت C494/C94m منتشر شده است. اعدادی که بلافاصله پس از نامگذاری نوشته شده، نشان دهنده سال آخر اصلاح است. اپسیلون رونویس نشان‌دهنده یک تغییر ویرایشی از آخرین تجدیدنظر است. این استاندارد برای استفاده کارکنان وزارت دفاع تأئید شده است.

1) قلمرو:

1-1- این مشخصه مواردی همچون مواد افزودنی شیمیائی را برای استفاده در بر می‌گیرد که به ترکیب بتنی سیمان هیدرولیک برای رسیدن به هدف یا اهدافی که در 7 نوع ذیل نشان داده شده است اضافه می‌گردد.

1-1-1- نوع A: مواد افزودنی کاهنده آب

2-1-1- نوع B: مواد افزودنی تعویق انداز

3-1-1- نوع C: مواد افزودنی تسریع کننده

4-1-1- نوع D: مواد افزودنی کاهنده آب و تعویق‌انداز

5-1-1- نوع E: مواد افزودنی کاهنده آب و تسریع‌کننده

6-1-1- نوع F: مواد افزودنی کاهنده آب و گسترده بالا

7-1-1- نوع G: مواد افزودنی کاهنده آب، گسترده بالا و تعویق‌انداز

این مشخصه آزمایشات یک ماده افزودنی را با مواد بتن‌ریزی مناسب همانطور که در 1101 و 1103 شرح داده شده یا با سیمان، یوزولان، مصالح و ماده افزودنی حباب‌زا که برای کار مخصوصی پیشنهاد شده‌اند نشان می‌دهد. مگر اینکه غیر از این توسط خریدار مشخص شده باشد. آزمایشات باید با استفاده از بتن‌ریزی همانطور که در 1103 و 1101 شرح داده شده، انجام شود.

یادداشت 1: توصیه می‌شود تا آنجا که ممکن است، آزمایشات با استفاده از سیمان یوزولان، پیمانه کردن متوالی و سایر شرایط فیزیکی پیشنهاد شده برای کار مخصوص (4-11) انجام شود. چون اثرات مخصوص ایجاد شده توسط مواد افزودنی شیمیائی ممکن است با ویژگیها و اندازه‌های سایر اجزای سازنده تغییر کند. برای نمونه انواع G و F مواد افزودنی ممکن است کاهش آب بیشتری را در مخلوطهای بتنی نشان دهد که دارای سیمان بیشتری است. مخلوطهائی که دارای گستره بالائی از کاهش آب هستند بطورکلی سرعت بالاتری از افت (نشست) را نشان می‌دهند. وقتی مخلوطهای گستره بالا برای انتقال قابلیت کار افزایشی مورد استفاده قرار گیرد. تاثیر ممکن است محدود به طول مدت شود. افت یا نشست اصلی در 30 تا 60 دقیقة اول بستگی به عواملی دارد که بطورکلی بر آهنگ تأثیر فقدان افت یا نشست موثرند. استفاده از مواد افزودنی شیمیائی برای ایجاد نشست بالای بتن شامل مشخصه 1107 است.

یادداشت 2:

خریدار باید مطمئن شود که مواد افزودنی فراهم شده برای استفاده در کار معادل با ترکیب مواد افزودنی در معرض آزمایش، تحت این مشخصه است.

یادداشت 3:

مواد افزودنی که حاوی مقادیر نسبتا بالائی از کلرید هستند ممکن است فرسایش فولاد بتن پیش تنیده را تسریع کند.

موافقت با شرایط این مشخصه نباید شامل این اطمینان خاطر از پذیرش مواد افزودنی برای استفاده در بتنهای پیش تنیده باشد.

3-1- این مشخصات برای 3 سطح از آزمایش فراهم شده است.

1-3-1) سطح 1:

در طول مرحله تأثیر آغازین، سندی از موافقت یا عملکرد شرایط معین که در جدول 1 آمده، توضیح می‌دهد، مواد افزودنی شرایط این مشخصه را فراهم می‌کند. آزمایشات یکنواختی و تعادل بخش 6 باید برای ایجاد نتایج ، علی‌رغم مقایسه‌ای که انجام شده، صورت گیرد.

2-3-1) سطح 2:

آزمایش مجدد محدود توصیف شده در 2-2-5 و 1-2-5 و 2-5 سندی از موافقت با شرایط جدول (1) است که یکنواختی مداوم مواد افزودنی را با شرایط مشخصه توضیح می‌دهد.

3-3-1) سطح 3:

برای پذیرش قرعه‌کشی یا برای اندازه‌گیری یکنواختی در بین یا بین قرعه‌کشی‌ها، وقتی که توسط خریدار مشخص شده باشد، آزمایشات یکنواختی و تعادل‌بخشی (6) باید انجام شود.

4-1) مقادیر بیان شده هم در واحدهای اینچ بر پوند و هم SI باید بصورت جدا به عنوان استاندارد در نظر گرفته شود. از مقادیر بیان شده در هر سیستم نباید بصورت معادل انتظار داشت. بنابراین هر سیستم باید بصورت مستقل ازدیگری بدون ترکیب مقادیر آن به هر شکلی مورد استفاده قرار گیرد.

5-1) آزمایش این استاندارد شامل یادداشت‌ها و پانویس‌هائی است که مطالب توضیحی را فراهم کرده است. این یادداشت‌ها و پانویس‌ها را نباید به عنوان شرایط استاندارد در نظر گرفت.


تاریخ ارسال: جمعه 22 دی 1396 ساعت 15:50 | نویسنده: احمدرضا ملاحسینی | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.